Školní rok 2013/2014

Smetanka přeje celé své rodině a přátelům školy krásné léto a dětem super prázdniny.

Pondělí: Ukončení výuky 12:35

Úterý: Ukončení výuky 12:35

Středa: Ukončení výuky 2. stupeň 11:40, 1. stupeň podle rozvrhu

Čtvrtek: Ukončení výuky 2. stupeň 11:40, 1. stupeň podle rozvrhu

Pátek: Ukončení výuky cca 9:00

2014-06-05 Krypta

„Jsme Češi, nevzdáme se nikdy“, tato slova zazněla 18. června 1942 z krypty kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Jako každoročně žáci devátých tříd, v rámci projektu „Vážíme si historie své země“, navštívili tato historická místa, aby si připomněli hrdiny a oběti heydrichiády.

Třídní schůzky pro přípravnou třídu se konají 16.6.2014 od 16:30.

Děti dojely v pořádku na ŠvP.

2014-05-19-25 ŠvP Kolínská bouda 2014-05-19-25 ŠvP Kolínská bouda

Celý týden nám počasí přálo, a tak jsme mohli dopřát dětem mnoho zážitků.

Ubytovali jsme se ve stylové roubence, navštěvovali hotelový bazén, šli jsme na vyhlídku na Sněžku, viděli jsme na svazích Krkonoš sníh (i mimozemšťany), stavěli jsme domečky pro lesní skřítky, vesele jsme dováděli na dětském hřišti, překrmili jsme místní kozy, soutěžili jsme i sportovali, převzali jsme diplomy i ceny, opékali jsme klobásky, zazpívali jsme si pro radost, navštívili jsme Pec pod Sněžkou a Jánské lázně, svezli jsme se vyhlídkovým vláčkem a lanovkou, cestou jsme obdivovali přírodu Národního parku (i miminko zmije), oslavovali jsme narozeniny, zatančili si na diskotéce, se zájmem jsme poslouchali přednášku člena Horské služby a když začalo pršet, zašli jsme do hotelového kina. Moc jsme si to užili a už se těšíme, co nás čeká příští rok…

Ve čtvrtek 15.5.2014 se třída 5.B zúčastnila autorského čtení spisovatelky Veroniky Válkové, která spolupracuje s dětským knižním klubem Grada. Autorka dětem v programu „Vítejte na Hofburgu“ představila svou novou knihu Marie Terezie – tajnosti císařských komnat.

V besedě a soutěžně vzdělávacím pásmu děti slyšely, jak kniha postupně vznikala, jaké otázky si autorka kladla, kde hledala odpovědi a jak těžké bylo podívat se do historie očima dvanáctileté dívenky ze současnosti.

V závěru besedy měly děti možnost zodpovědět několik otázek, které se týkaly znalostí dějepisu. Ze správných odpovědí bylo vylosováno pět výherců, z nichž tři jsou žáky naší školy. Kromě propagačních předmětů si vylosovaní výherci odnesli knihu z edice Putování časem Veroniky Válkové podle vlastního výběru. Ve zbylém čase si žáci samostatně prohlédli některé stánky na Knižním veletrhu, kde si mohli zakoupit knihy podle zájmu. Dopoledne na Výstavišti se celé třídě velice líbilo.

PhDr. Dana Burešová – třídní učitelka

2014-05-01-07 ŠvP Orlík

Na školu v přírodě vyjely 1. 5. až 7. 5. 2014 třídy 2.B, 4.B a 5.B. Krásné jarní dny prožily děti v hotelu na břehu Orlické přehrady. Většinu času sportovaly, chodily na výlety a vycházky do okolí. Velkým zážitkem byla plavba parníkem po Orlické přehradě a návštěva zámku Orlík. Všichni se vrátili opálení a s mnoha krásnými zážitky.

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kvalita ovzduší

DDM P2