Škola

2022-05-08 až 13 Škola v přírodě - Kolínská bouda - 6.A,B a 9.A,BKronika Kolínské boudy – škola v přírodě, VI. A, B a IX.  A, B

8.-13. května 2022

Naše první dva dny – neděle, pondělí

První den jsme vyjížděli v 8:30. Byla neděle. Nyní se nacházíme na Kolínské boudě v Krkonoších nad Pecí pod Sněžkou. Kufry nám nahoru odvezlo auto, my jsme zatím šlapali čtyřkilometrový kopec.  Obědy tady mají velmi dobré, i večeře. Snídaně jsou nejlepší. Na pokoji jsem s Ondřejem Kosinou a Martinem Žižkou. Vyspali jsme se velmi dobře, snídaně byla velmi dobrá, mohli jsme si vybrat, co jsme chtěli. Dopoledne jsme se začali učit, měli jsme matematiku, dějepis, přírodopis a češtinu. Dnes odpoledne máme první velký výlet.

Matěj Rosák, VI. B

2022-05-09 až 14 Erasmus+ - Polsko

2022-04-27 Jarní školní bazar ZŠ a MŠDíky všem za spolupráci na dalším z našich bazarů, připravili jste spoustu zajímavých věcí na prodej, parta, která připravila prodejní stánky, byla skvělá. A vy všichni jste podpořili naše úsilí zakoupením úžasných maličkostí, takže 7245,- Kč zamíří tam, kam vybere naše žákovská samospráva. Ještě jednou děkujeme –žs–

2022-05-04 Projekt Středověk a návštěva Pražského hradu 7.A,B“Žáci 7. ročníků se zúčastnili v rámci každoročního projektu exkurze na Pražský hrad. Společně s paní průvodkyní  prošli Katedrálou svatého Víta, Vojtěcha a Václava, viděli jsme výměnu hradní stráže a prošli jsme nádvořími Hradu. Podívali se do kaple sv. Jiří a Starého královského paláce. Program byl ukončen prohlídkou Zlaté uličky. Sešli jsme po Královských schodech a společně se vrátili do školy. Kdo poslouchal, dozvěděl se mnoho zajímavého o těchto klenotech české historie.

Akce se uskutečnila v rámci projektu Středověk a jejím úkolem bylo tedy ukázat našim dětem krásu a jedinečnost českých památek a též prohloubit poznatky především dějepisné.

D.W.

2022-04-28 Kreativní soutěž „OPERACE ANTHROPOID“Žáci 7. A se zapojili do výtvarné soutěže k 80. výročí atentátu na Richarda Heydricha.

Děti vyrobily figurky parašutistů z větévek a drátků, padák je kašírovaný ze sádrového obvazu na balónek. Na fotkách si můžete jejich zajímavé výrobky prohlédnout.

D.W.

2022 Pampelišková soutěž SmetankyNa přivolání jara a na prozáření školních prostor se podílelo celkem deset tříd a společně dokázaly děti vytvořit úžasné výtvarné kompozice. Podívejte se do fotogalerie a potěšte se  s námi. Všechny zúčastněné třídy zasluhují velikou pochvalu. Máme radost, že je ve škole spousta šikovných dětí. Soutěž jsme vyhodnotily 3. května odpoledne, právě probíhá zpracování výsledků a na jejich slavnostní vyhlášení pozveme zástupce tříd školním rozhlasem. Potom sem přidáme tabulku s 1. - 3. místem. První tři oceněné třídy z každé kategorie dostanou věcnou cenu a všechny děti oceníme za velikou snahu také malým dárkem. A děkujeme všem, kteří pracovali a pomáhali.

–ič, dw-

2022-03-03 Trenéři do školV 2. pololetí pokračuje na naší škole projekt "Trenéři do škol". V tomto pololetí probíhá projekt ve 3.A a 3.B.

Více se o tomto projektu se můžete dočíst na stránkách Prahy 2.

Přidali jsme nové fotografie z dalších hodin.

2022-04-21 Výlet do Lán - 5.A a 5.BVe čtvrtek 21.4. se žáci 5.A a 5.B vypravili na exkurzi do Lán. Navštívili zde muzeum Tomáše Garrigue Masaryka, ve kterém se dozvěděli mnoho zajímavostí o prvním československém prezidentovi a jeho rodině. Byla jim také, mimo jiné, představena historie Českého červeného kříže a osobnost Alice G. Masarykové. Dále se žáci podívali na místní hřbitov, kde se nachází hrob T.G.M. a několika dalších členů jeho rodiny. Po celou dobu výletu třídy provázel milý pan průvodce, který byl velice laskavý a vtipný. A i když nám počasí moc nepřálo, výlet jsme si všichni moc užili!

2022-04-20 Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky - 4.BV úterý 19.dubna 2022 navštívila třída 4.B Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. Paní průvodkyně děti provedla pracovnami, kuloáry, galeriií pro veřejnost a tisk i hlavním jednacím sálem. Byla velmi laskavá, poutavě vypravovala a ochotně odpovídala na všechny otázky. Součástí prohlídky byl i krátký animovaný film, ve kterém se děti dozvěděly základní informace o volbách do Poslanecké sněmovny a Senátu ČR. Největším zážitkem byla jistě možnost vyzkoušet si místo řečníka u hlavního mikrofonu.

Protože nám přálo počasí, zpáteční cestu jsme podnikli pěšky a prohlédli jsme si ještě Valdštejnskou zahradu, Karlův most a Betlémské náměstí, na kterém stojí Betlémská kaple a Náprstkovo muzeum.

2022-04-13 Dopravní hřiště 4. ročníkyVe středu 13.4.2022 byli žáci čtvrtých ročníků na dopravním hřišti při Muzeu Policie ČR. Vyzkoušeli si nejen obratnost při zdolávání cvičné dráhy složené z kuželů a dalších nerovností na trase, ale též bezpečné ovládnutí jízdního kola na semaforech a dopravních značkách v provozu dětského hřiště. Žáci se během jízdy nestali účastníky žádné dopravní nehody a za vydatné podpory sluníčka si všichni jízdu na kolech řádně užili.

Cyril Křeček, tř. uč. 4.A

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kvalita ovzduší

DDM P2