Školní rok 2021/2022

2022-05-08 až 13 Škola v přírodě - Kolínská bouda - 6.A,B a 9.A,BKronika Kolínské boudy – škola v přírodě, VI. A, B a IX.  A, B

8.-13. května 2022

Naše první dva dny – neděle, pondělí

První den jsme vyjížděli v 8:30. Byla neděle. Nyní se nacházíme na Kolínské boudě v Krkonoších nad Pecí pod Sněžkou. Kufry nám nahoru odvezlo auto, my jsme zatím šlapali čtyřkilometrový kopec.  Obědy tady mají velmi dobré, i večeře. Snídaně jsou nejlepší. Na pokoji jsem s Ondřejem Kosinou a Martinem Žižkou. Vyspali jsme se velmi dobře, snídaně byla velmi dobrá, mohli jsme si vybrat, co jsme chtěli. Dopoledne jsme se začali učit, měli jsme matematiku, dějepis, přírodopis a češtinu. Dnes odpoledne máme první velký výlet.

Matěj Rosák, VI. B

2022-05-09 až 14 Erasmus+ - Polsko

2022-04-27 Jarní školní bazar ZŠ a MŠDíky všem za spolupráci na dalším z našich bazarů, připravili jste spoustu zajímavých věcí na prodej, parta, která připravila prodejní stánky, byla skvělá. A vy všichni jste podpořili naše úsilí zakoupením úžasných maličkostí, takže 7245,- Kč zamíří tam, kam vybere naše žákovská samospráva. Ještě jednou děkujeme –žs–

2022-05-04 Projekt Středověk a návštěva Pražského hradu 7.A,B“Žáci 7. ročníků se zúčastnili v rámci každoročního projektu exkurze na Pražský hrad. Společně s paní průvodkyní  prošli Katedrálou svatého Víta, Vojtěcha a Václava, viděli jsme výměnu hradní stráže a prošli jsme nádvořími Hradu. Podívali se do kaple sv. Jiří a Starého královského paláce. Program byl ukončen prohlídkou Zlaté uličky. Sešli jsme po Královských schodech a společně se vrátili do školy. Kdo poslouchal, dozvěděl se mnoho zajímavého o těchto klenotech české historie.

Akce se uskutečnila v rámci projektu Středověk a jejím úkolem bylo tedy ukázat našim dětem krásu a jedinečnost českých památek a též prohloubit poznatky především dějepisné.

D.W.

2022-04-28 Kreativní soutěž „OPERACE ANTHROPOID“Žáci 7. A se zapojili do výtvarné soutěže k 80. výročí atentátu na Richarda Heydricha.

Děti vyrobily figurky parašutistů z větévek a drátků, padák je kašírovaný ze sádrového obvazu na balónek. Na fotkách si můžete jejich zajímavé výrobky prohlédnout.

D.W.

2022 Pampelišková soutěž SmetankyNa přivolání jara a na prozáření školních prostor se podílelo celkem deset tříd a společně dokázaly děti vytvořit úžasné výtvarné kompozice. Podívejte se do fotogalerie a potěšte se  s námi. Všechny zúčastněné třídy zasluhují velikou pochvalu. Máme radost, že je ve škole spousta šikovných dětí. Soutěž jsme vyhodnotily 3. května odpoledne, právě probíhá zpracování výsledků a na jejich slavnostní vyhlášení pozveme zástupce tříd školním rozhlasem. Potom sem přidáme tabulku s 1. - 3. místem. První tři oceněné třídy z každé kategorie dostanou věcnou cenu a všechny děti oceníme za velikou snahu také malým dárkem. A děkujeme všem, kteří pracovali a pomáhali.

–ič, dw-

2022-03-03 Trenéři do školV 2. pololetí pokračuje na naší škole projekt "Trenéři do škol". V tomto pololetí probíhá projekt ve 3.A a 3.B.

Více se o tomto projektu se můžete dočíst na stránkách Prahy 2.

Přidali jsme nové fotografie z dalších hodin.

2022-04-21 Výlet do Lán - 5.A a 5.BVe čtvrtek 21.4. se žáci 5.A a 5.B vypravili na exkurzi do Lán. Navštívili zde muzeum Tomáše Garrigue Masaryka, ve kterém se dozvěděli mnoho zajímavostí o prvním československém prezidentovi a jeho rodině. Byla jim také, mimo jiné, představena historie Českého červeného kříže a osobnost Alice G. Masarykové. Dále se žáci podívali na místní hřbitov, kde se nachází hrob T.G.M. a několika dalších členů jeho rodiny. Po celou dobu výletu třídy provázel milý pan průvodce, který byl velice laskavý a vtipný. A i když nám počasí moc nepřálo, výlet jsme si všichni moc užili!

Děti opět v akci – pomáháme, jak se dá – tentokrát se konal sběr.

Dne 8. dubna proběhl sběr starého papíru, recyklujeme a zároveň pomáháme. Každá třída si mohla předem připravit papír, který v den odvozu naloží. Byl to první sběr po dlouhé době, akci určitě ještě zopakujeme za stejných podmínek.

Děkuji všem, kteří se do sbírání připojili, všem, kteří zorganizovali všechnu práci s tím spojenou. Můžete se podívat, jak jednotlivé třídy zapracovaly a třeba příště přihodíme nějakou tu tunu navíc.

Moc velké poděkování za organizaci patří osmákům a jejich třídním.

A obrovské díky všem pilným dětem i rodinám, které nás podpořily. ZŠ

 

Výsledky školní soutěže ve sběru papíru. 6. - 8. dubna 2022

Celkem naše škola nasbírala 1. 538 Kg starého papíru

1.A    4,5 kg
1.B    86 kg
2.A    9 kg
2.B    9 kg
3.A    148 kg
3.B    56 kg
4.A    31,5 kg
4.B    181,5 kg
5.A    13 kg
5.B    10 kg

6.A    83 kg
6.B    65 kg
7.A    54 kg
7.B    79,5 kg
8.A    87 kg
8.B    308 kg
9.A    8 kg
9.B    145 kg

2.5.2022 a 3.5.2022 Zápis do MŠ se budou konat v budově Na Smetance - podávání přihlášek 14:00 - 17:00. Více informací na msnasmetance.cz/kriteria-k-prijeti.

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kvalita ovzduší

DDM P2