Škola, Družina

2022-05-08 až 13 Škola v přírodě - Kolínská bouda - 6.A,B a 9.A,BKronika Kolínské boudy – škola v přírodě, VI. A, B a IX.  A, B

8.-13. května 2022

Naše první dva dny – neděle, pondělí

První den jsme vyjížděli v 8:30. Byla neděle. Nyní se nacházíme na Kolínské boudě v Krkonoších nad Pecí pod Sněžkou. Kufry nám nahoru odvezlo auto, my jsme zatím šlapali čtyřkilometrový kopec.  Obědy tady mají velmi dobré, i večeře. Snídaně jsou nejlepší. Na pokoji jsem s Ondřejem Kosinou a Martinem Žižkou. Vyspali jsme se velmi dobře, snídaně byla velmi dobrá, mohli jsme si vybrat, co jsme chtěli. Dopoledne jsme se začali učit, měli jsme matematiku, dějepis, přírodopis a češtinu. Dnes odpoledne máme první velký výlet.

Matěj Rosák, VI. B

2022-05-09 až 14 Erasmus+ - Polsko

2022-04-27 Jarní školní bazar ZŠ a MŠDíky všem za spolupráci na dalším z našich bazarů, připravili jste spoustu zajímavých věcí na prodej, parta, která připravila prodejní stánky, byla skvělá. A vy všichni jste podpořili naše úsilí zakoupením úžasných maličkostí, takže 7245,- Kč zamíří tam, kam vybere naše žákovská samospráva. Ještě jednou děkujeme –žs–

2022-05-04 Projekt Středověk a návštěva Pražského hradu 7.A,B“Žáci 7. ročníků se zúčastnili v rámci každoročního projektu exkurze na Pražský hrad. Společně s paní průvodkyní  prošli Katedrálou svatého Víta, Vojtěcha a Václava, viděli jsme výměnu hradní stráže a prošli jsme nádvořími Hradu. Podívali se do kaple sv. Jiří a Starého královského paláce. Program byl ukončen prohlídkou Zlaté uličky. Sešli jsme po Královských schodech a společně se vrátili do školy. Kdo poslouchal, dozvěděl se mnoho zajímavého o těchto klenotech české historie.

Akce se uskutečnila v rámci projektu Středověk a jejím úkolem bylo tedy ukázat našim dětem krásu a jedinečnost českých památek a též prohloubit poznatky především dějepisné.

D.W.

2022-05-05 Den matek - tvoření ve školní družiněUsmíváš se i když jsi smutná.
Děláš vše i když jsi unavená.
Poskytuješ nám pohodlí, i když ho sama nemáš.
Jsi tu pro nás, i když jsi nemocná

Děkujeme a přejeme krásný Den matek

2022-04-28 Kreativní soutěž „OPERACE ANTHROPOID“Žáci 7. A se zapojili do výtvarné soutěže k 80. výročí atentátu na Richarda Heydricha.

Děti vyrobily figurky parašutistů z větévek a drátků, padák je kašírovaný ze sádrového obvazu na balónek. Na fotkách si můžete jejich zajímavé výrobky prohlédnout.

D.W.

2022 Pampelišková soutěž SmetankyNa přivolání jara a na prozáření školních prostor se podílelo celkem deset tříd a společně dokázaly děti vytvořit úžasné výtvarné kompozice. Podívejte se do fotogalerie a potěšte se  s námi. Všechny zúčastněné třídy zasluhují velikou pochvalu. Máme radost, že je ve škole spousta šikovných dětí. Soutěž jsme vyhodnotily 3. května odpoledne, právě probíhá zpracování výsledků a na jejich slavnostní vyhlášení pozveme zástupce tříd školním rozhlasem. Potom sem přidáme tabulku s 1. - 3. místem. První tři oceněné třídy z každé kategorie dostanou věcnou cenu a všechny děti oceníme za velikou snahu také malým dárkem. A děkujeme všem, kteří pracovali a pomáhali.

–ič, dw-

2022-03-03 Trenéři do školV 2. pololetí pokračuje na naší škole projekt "Trenéři do škol". V tomto pololetí probíhá projekt ve 3.A a 3.B.

Více se o tomto projektu se můžete dočíst na stránkách Prahy 2.

Přidali jsme nové fotografie z dalších hodin.

2022-04-27 Den čarodějnic v DDM P2Ve středu 27. dubna jsme se zúčastnili akce Čarodějnice, pořádané DDM ve Slezské ulici Prahy 2. Program, který byl ve znamení známe knihy Harry Potter naplnil všechna naše očekávání. Děti, aby splnily úkoly, musely zapojit všechny své smyly – zručnost, pohybové schopnosti, zrakové a sluchové vnímaní.

Akce se všem velice líbila a jejich spokojené tvářičky můžete shlédnout na našich fotkách.

2022-04-21 Výlet do Lán - 5.A a 5.BVe čtvrtek 21.4. se žáci 5.A a 5.B vypravili na exkurzi do Lán. Navštívili zde muzeum Tomáše Garrigue Masaryka, ve kterém se dozvěděli mnoho zajímavostí o prvním československém prezidentovi a jeho rodině. Byla jim také, mimo jiné, představena historie Českého červeného kříže a osobnost Alice G. Masarykové. Dále se žáci podívali na místní hřbitov, kde se nachází hrob T.G.M. a několika dalších členů jeho rodiny. Po celou dobu výletu třídy provázel milý pan průvodce, který byl velice laskavý a vtipný. A i když nám počasí moc nepřálo, výlet jsme si všichni moc užili!

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kvalita ovzduší

DDM P2