Projekty a soutěže

2022-02 Smetanka rozkvete pampeliškami - soutěžDo naší školy se blíží jaro a my mu Pampeliškovou soutěží Smetanky určitě hodně pomůžeme. V úterý 22. února jsme vyhlásili letošní výtvarnou a fotografickou soutěž. Má speciální pravidla pro 1. a 2. stupeň proto, aby se všichni mohli podílet na uměleckém zpracování tématu podle svých sil a dovedností. Odevzdání soutěžních prací je do 28. března, více informací najdete na přiložených obrázcích.

Všem hodně výtvarných nápadů a moc hezké předjarní a jarní dny přeje žákovská samospráva

2022-02-18 Šachový turnaj v ZŠ u svatého ŠtěpánaV pátek 18. 2. si naši vybraní šachisté mohli vyzkoušet atmosféru svého prvního šachového turnaje mimo naši základní školu. Naše výprava vyrazila krátce po obědě do nedaleké školy u svatého Štěpána. Turnaje se mohly zúčastnit děti základních škol, které ještě nehrály žádný šachový turnaj. Celkem se sešlo 45 hráčů z pěti základních škol. Naše třináctičlenná výprava byla druhá nejpočetnější. Více dětí přišlo na turnaj jen z domácí školy u svatého Štěpána. Turnaj se hrál švýcarským systémem na šest kol. Každý hráč měl 15 minut na partii a 5 sekund za každý provedený tah. Turnaj začal po čtrnácté hodině, trval čtyři hodiny. Krátce po osmnácté hodině mohl hlavní organizátor turnaje Přemysl Hrbek vyhlásit celkové pořadí. Nejúspěšnější hráč naší školy byl Alessandro Rosso, získal pět bodů a skončil na celkovém čtvrtém místě.

2022-02-01 OK v přehazovanéHned první únorový den jsme zavítali s dětmi ze 4. - 5. tříd na ZŠ Londýnská. Zde nás čekalo obvodní kolo v přehazované. Výška sítě je 210 cm a nám se ji podařilo překonat ve 4 utkáních – 2 výhry + 1remíza + 1 prohra. Konečný výsledek úžasné 3.místo a zasloužený pohár, který můžete zhlédnou ve skříni sportovních úspěchů (vedle ředitelny).

9.2. proběhlo obvodní kolo v basketbalu 8.-9.ročníků. Jako každý rok v tělocvičně TJ Sokol Pražský v Žitné ulici. Máme mezi našimi žáky výborné basketbalistky i basketbalisty. Toto potvrdili i v utkáních neb tento ročník OK byl na vysoké herní úrovni. Bohužel nebyl dostatek času na sehrání našeho týmu. Přesto studenti zabojovali a obsadili 5.- 6. místo.

Velmi bych chtěla poděkovat a pochválit za vzornou sportovní reprezentaci školy těmto žákyním a žákům:

4.A CZVALINGOVÁ Eliška, POSPÍCHALOVÁ Zuzana, BARBATI Marco

4.B HALLEROVÁ Amélie

2021/2022 - Příběhy našich sousedůS naší reportérskou skupinou z 8.B jsme před pár měsíci začali pracovat na projektu „Příběhy našich sousedů“. Ten založila organizace Post Bellum. Spočívá v zaznamenávání zajímavých životů, protože je kolem nás mnoho lidí s opravdu zajímavými příběhy, o kterých bychom vůbec nevěděli. "Naším" pamětníkem je pan Lébr, který se narodil v průběhu druhé světové války. Vyprávěl nám o svém životním příběhu. A jak to celé dopadlo? No to ještě chvilku potrvá, než dáme vše dohromady a vytvoříme rozhlasovou reportáž. Naše škola se do tohoto projektu nezapojuje poprvé.

2021-12-17 Předávání cen Jiřího KolářeNa Mikuláše jsme v mailu našli pěkné dárky. Klub českých a slovenských spisovatelů nám nejprve dopoledne sdělil, že Terezka Ondráčková ze 6.B bude oceněna za výtvarnou práci na téma Děti Praze dne 13. 12. v 15 hodin ve Slovenském domě v Soukenické ulici.

A odpoledne ze stejné instituce přišla další skvělá zpráva – ve výtvarné soutěži Cena Jiřího Koláře získali ocenění Eliška Petrová z 9.B, Sheila Kazimi ze 7.A a Richard Štěpánek z 8.B.

Slavnostní udílení těchto ocenění cen proběhne 17.12. 2021 v 15 hodin také ve Slovenském domě .

Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili a blahopřejeme oceněným, máme velkou radost.

DW, ičer

Přidány fotografie z předávání cen.

Naším zatím posledním a jedním z nejhodnotnějších výkonů byla účast v obvodním kole ping-pongu. Bohužel se konala pouze kategorie starších chlapců. Naši zástupci Erik Bureš, Lukáš Kainz, Jáchym Kmoch a Jakub Šubrt s přehledem zvítězili a postoupili do krajského kola.

V dalším kole budeme držet pěsti, ať se klukům daří…

Ve dnech 9. a 10.11. proběhlo obvodní kolo soutěže ve florbale. V úterý soutěžili chlapci a dívka 5. – 7.tříd - Ondra Přikryl, Prokop Dušek, Jan Štork, Julie Blahníková, Jiří Knap, Richard Štráchal, Adam Mengler, Matěj Fojtek, Hubert Kleník.

Všichni bojovali výborně a po rozhodujících nájezdech, které zakončovala vítězně Julie, skončili na skvělém 5. místě.

Ve středu nastoupili zástupci 8. a 9. ročníků. Kylian Bigolet, Tomáš Novák, Jakub Šubrt, Christian Vlček, Jakub Dlouhý, Pavel Bikar, Dominik Hoch, Pham Duc Phuc, Jáchym Kmoch, Patrik Sojak, Lukáš Kainz, Erik Bureš, Tobiáš Albert Chyška, Štěpán Kimla.

Naši chlapci prokázali sportovního ducha a smysl pro tým. Právem jim po skončení turnaje patřilo 3.místo.

Všem zúčastněným gratulujeme.

Děkujeme a blahopřejeme všem dětem, kteří se i během letošního října zúčastnili Logické olympiády, kterou pořádalo sdružení MENZA. Zájemci řešili úlohy on-line v časovém limitu na svých domácích počítačích. Zapojit se mohly všechny děti od mateřské školy až do 9.ročníku. Letos se z naší školy do soutěže přihlásilo 68 dětí.

Nejlépe naši školu reprezentovali:

Kategorie MŠ:

 • 1. Štěpán Hála – blahopřejeme ke skvělému výsledku – první místo!
 • 2. Anna Vasičová

Kategorie A1 (1 .ročník):

 • 1. Laura Bromová (1.A)
 • 2. Jana Knapová (1.A)
 • 3. Ema Moravcová (1.A)

Kategorie A2 (2 .ročník):

 • 1. Čestmír Kovačík (2.A)
 • 2. Viliam Jäger (2.B)
 • 3. Aneta Buriánková (2.A)

Kategorie A (3.-5.ročník):
V této kategorii naše škola dosáhla mimořádného úspěchu – do krajského kola postoupila i naše žákyně! BLAHOPŘEJEME!

 • 1. Františka Cvrčková (4.A) – v loňském roce na naší škole na skvělém 3.místě!

Na dalších místech se umístili:

 • 2. Viktoriia Redkovych (3.A)
 • 3. Samuel Guan Mutian (4.A)

Kategorie B (6.-9.ročník):

 • 1. Sebastian Volmuth (9.A)
 • 2. Jan Urbánek (7.B)
 • 3. Sofie Lerbletierová (6.B)

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná se o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

2021-09-23 Obvodní kolo v minikopané 6. a 7. ročníkůRozběhla se škola a taktéž i sportovní soutěže. Ve čtvrtek 23.9. jsme se zúčastnili obvodního kola v minikopané - 6. - 7. ročníků.

Základní skupinu jsme vyhráli - vysokým skóre 13:1 (porazil jsme - ZŠ Resslova, ZŠ J. Masaryka, ZŠ Vratislavova). Poté nás čekal napínavý boj v semifinále se ZŠ Botičská. I přes těsný výsledek 2:1 jsme měli po celou dobu utkání značnou herní převahu.

Ve finále jsme znovu narazili na ZŠ Resslova. Tentokrát jsme bojovali jako lvi a podařilo se nám nad nimi báječně zvítězit.

Moc chlapcům blahopřejeme (6.A Rosso Alessandro Flavio, 6.B Knap Jiří, Štráchal Richard, 7.A Rosso Gregorio Giovanni, 7.B Baran Martin, Fojtek Matěj, Kleník Hubert, Mengler Adam, Monsallier Yannick, Vácha Mikuláš Mario). Klukům všichni držíme pěsti do dalšího, tentokrát již KRAJSKÉHO kola.

I v období distanční výuky se letos koná matematická olympiáda. Žáci 6., 7. a 8. tříd řeší školní kolo. Úspěšní řešitelé školního kola z devátých tříd se ze svých domovů mohli ve středu 27. 1. účastnit kola obvodního. Za Smetanku postoupili: Antonín Holas a Jiří Bláha. Deváťáci mají během čtyř hodin vyřešit a slovy komentovat čtyři úlohy. Oba kluci si vedli velmi dobře a stali se úspěšnými řešiteli.


G R A T U L U J E M E !!!


Školní kolo skončilo i pro žáky pátých tříd. Termín jejich obvodního kola je přeložen, pravděpodobně na květen. Ze školního kola postoupili Adam Beneš a Matěj Rosák z 5. A a Kristýna Holeinová Mikuláš Holas, Neo Houdek a Pavel Vakula z 5. B. Budeme jim držet palce.

(pn)

Překlad stránek

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kvalita ovzduší

DDM P2